Scroll to top
sk

Kurz Kraniosakrálna terapia

KURZ KST aj v ALGHERO na SARDÍNII – čítaj dolu

Po absolvovaní kurzov Kraniosakrálnej terapie a Bars dostanete odo mňa ďalší darček – osnovu rozhovoru s klientom na rozpustenie jeho blokov. Je dôležité vedieť s klientom rozprávať preto to mojim absolventom takto rada uľahčím
Kurz Access Bars u mňa je informačne veľmi hutný. Absolvovala som tri povinné kurzy keď som chcela robiť kurzy a lektorky nám čítali manuál. Na mojich kurzoch sa dozviete techniky čistenia a rozpúšťania blokov a mnohé iné podľa toho čo skupina potrebuje – každý môj kurz je iný.
.

Prečo študovať kraniosakrálnu terapiu u násTu sú niektoré úvahy, ktoré by vám mohli pomôcť rozhodnúť sa: Jznačný kvalitatívny rozdiel medzi informáciou, ktorú si prečítame a ktorú prežijemeprecítimeTo je dôvod prečo sa naučíte precítiť kraniosakrálnu pulzáciu a jej reguláciu najprv na svojom vlastnom tele. Skúsenosť precítenia vlastného jemného rytmu tela potom uľahčí pocítiť kraniosakrálnu pulzáciu na niekom druhom.  Pred štúdiom je dôležité zvážiť obsah  seminára. Výuka troch na seba nadväzujúcich častí prebieha niekoľkomesačných intervaloch, ktoré sú ideálne na to, aby študújúci mohli praktikovať a integrovať svoje zručnosti predtým ako sa naučia nové zručnosti.  

Okrem srdečného a respiračného rytmu má naše telo i kraniosakrálny rytmus. Počas kraniosakrálneho rytmu sa naša hlava mierne rozširuje a zužuje, pretože kosti lebky sa musia prispôsobiť tlaku mozgovomiešnej tekutiny, a naša chrbtica sa predlžuje a skracuje o 2 cm. Vykonáva to 6-12 cyklami za minútu. Mozgomiešna tekutina sa pohybuje vo vnútri systému membrán, ktorý sa tiahne od lebky cez chrbticu až ku krížovej kosti. Membrány fungujú ako malá hydraulická pumpa, ktorá nasáva túto číru tekutinu z našej krvi, obmýva ňou mozog a miechu a potom ju vracia do krvného riečišťa. Týmto spôsobom sa mozgomiešny mok filtruje a obnovuje. Ľudské telo sa skladá približne zo 70 % z vody.  Aj preto dokáže pohyb mozgomiešnej tekutiny v membráne  rozhýbať všetky tekutiny a tkanivá  v našom tele a tým ich ovplyvňovať a regenerovať, zároveň teda ovplyvňuje systémy v tele – nervový, svalový, obehový, lymfatický, endokrinný a dýchací.

 

Obsah výuky: Kurz má dve časti – teoretickú a praktickú. Teórii sa budeme venovať najmä prvý deň 1. úrovne výuky a následne ďalšie konkrétne teoretické informácie priebežne pred praktikovaním jednotlivých učebných častí.

V teoretickej časti sa dozviete:

• čo je to kraniosakrálna terapia a niečo z jej histórie

• hlavné princípy, s ktorými táto metóda pracuje a vysvetlíme si čo znamenajú pojmy – kraniosakrálny rytmus a s ním súvisiaca anatómia, kľudový bod, fascia a príčiny jej pnutia, vnútorná múdrosť, energetická cysta, ako vzniká a ako sa rozpúšťa, naučíte sa zmysel regulácie kraniosakrálnej pulzácie, kraniálne dýchanie, súvislosť medzi rovinou fyzickou a somatickou, terapeutická prítomnosť

• o podstate a technikách palpácie

• o technike slúžiacej k nenásilnému rozpúšťaniu fyzických blokov a odstráneniu uzamknutých emócií prostredníctvom navodenia stavu hlbokej relaxácie a uvoľnenia, ktorá vedie k spusteniu reťazca samoliečebných ozdravných procesov a mechanizmov

• prečo a ako vznikajú energetické cysty

• o technikách a dôležitosti uzemnenia.

V praktickej časti:

1. úroveň:

• naučíte sa pracovať s jemným rytmom tela, pasívnu a aktívnu palpáciu

• „počúvanie“ KS rytmu a navodenie kľudového bodu na sebe a na druhej osobe

• technika udržania pozornosti a vnímania

• diagnóza a ošetrenie miechovej trubice

• práca na panvovom dne a jeho kĺboch, bránici, ramenách, krku a šiji

• manuálne ošetrenie atlanto-occipitálneho spojenia

2. úroveň:

• opakovanie skúseností obsahu kurzu 1. úrovne

• práca na dolnej čelusti a jej kĺboch

• Sutherlandov dotyk a manuálne uvoľnenie všetkých lebečných kostí jednotlivo

• rozšírené ošetrenie sfenobazilárneho kĺbu a jeho dysfunkcií

• jemná manuálna technika uvoľnenia mozgových membrán

• technika tzv. „unwinding“ – „rozmotávanie“ tkanív

• technika V-SPREAD

3. úroveň

• opakovanie obsahu kurzu 1. a 2. úrovne

• ošetrenie a práca s kosťami tvárovej časti lebky

• ošetrenie tvrdého a mäkkého podnebia

• ošetrenie kostí očnej jamky

• ošetrenie chrupu a jednotlivých zubov

• somato-emocionálne uvoľnenie, vyhľadanie a ošetrenie tzv. „energetických cýst“

• terapeutický rozhovor

• KST ošetrenie podľa desaťbodového protokolu Dr. Upledgera.

Poplatok za každý stupeň výuky zvlášť je 250€.

————————————————————————————–

Kurz KST aj v Alghero na Sardínii – un fantastico mesto, un fantastico pláže, un fantastico ubytovanie, un fantastico ceny kurzu aj ubytovania.

Tento rok boli kurzy v máji a bude v júni – už je obsadený. Keďže bol veľký záujem o tieto kurzy, budeme pokračovať v októbri. Dievčatá si pochvaľovali, oddýchli, načerpali energiu a popri tom sa niečo skvelé naučili.

Na októbrový kurz 8.-15.10.2023 – týždňový pobyt v termíne 8.-15. októbra

si môžete REZERVOVAŤ SVOJE MIESTO do 1.8.2023

Pobyt je týždňový v termíne 11.-18. júna – v rámci tohoto pobytu bude 2dňový kurz.

Poplatok 250 €
Poplatok za ubytovanie na 7 nocí je 250 €
Let priamo z Bratislavy do Alghera trvá dve hodiny – na letisko prídem pre vás 🙂
Ubytovanie v centre mesta.
Pláž 7 min. pešo
V cene nie je zahrnutá strava. K dispozícii máte kuchyňu kde si môžete variť vlastné jedlo, obchody a trhy sú v blízkosti.
🍀
Po prihlásení sa na kurz je povinnosť platby za ubytovanie priamo majiteľovi ubytovania (na slovenský účet)- táto platba je nevratná. Po uhradení poplatku za ubytovanie budete zaregistrovaní, na váš email vám budú zaslané organizačné informácie o letoch, ubytovaní a kurze vrátane jeho platby.

Kurz je pre ľudí, ktorých takáto práca zaujíma, ktorí chcú na sebe pracovať a oboznámiť sa hlbšie s tým ako pracuje ich „vnútorný lekár“ a ktorí by sa chceli naučiť nové ozdravné techniky. Kurz môžu absolvovať aj tí, ktorí majú doma niekoho kto potrebuje takéto ošetrenia a terapeut je ďaleko či z iných dôvodov nemôže absolvovať terapie. KST je veľmi vhodná pre masérov alebo fyzioterapeutov.  Nevyžadujú sa žiadne zručnosti ako podmienka absolvovania kurzu. Po ukončení kurzu každý účastník dostane certifikát –  osvedčenie o jeho absolvovaní.

 

V čom sú moje kurzy výnimočné?

Na záver kurzu – po ukončení 3.st. spoločne odstránime bloky vo vašom podnikaní, terapiach, v prúdení peňazí smerom k vám, strach a obavy z vypýtania si peňazí či určení sumy za terapie, bloky v komunikácii a ďalšie témy, ktoré na kurzoch vyplynú a v ktorých budete potrebovať rozprúdiť energiu.

Poplatok – Kraniosakrálna terapia:  250€ (za každú úroveň výuky osobitne). Po prihlásení sa na kurz budete zaregistrovaní, na váš mail vám budú zaslané konkrétne informácie o platbe. Prihlášky, registrácia  a informácie: Zdenka Karászová, email: viaprudentia@gmail.com

Máte záujem o naše služby?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.