Scroll to top

Bowenova masáž

Bowenova masáž (technika) je pomenovaná podľa Thomasa A. Bowena, Austrálčana, ktorý ju vyvinul v 50-tych rokoch. Výrazne posilňuje schopnosť využiť vlastné regulačné mechanizmy k zlepšeniu aktuálneho stavu.

Bowenov pohyb ovplyvňuje napätie vo svaloch prostredníctvom jemnej manipulácie s vrstvami kože a podkožia. Na určenom mieste je jemne nahrnutá koža naprieč cez sval, potom je vyvinutý mierny tlak vedľa svalu, ktorý je udržovaný niekoľko sekúnd a nakoniec pod tým istým tlakom je kožná riasa vyrovnaná a vrátená na pôvodné miesto. Počas aplikovania tejto techniky leží klient oblečený na masážnom stole.

Základné fyzikálne pôsobenie priamo ovplyvňuje nervové zakončenie v koži, podkoží a vo svaloch. K ovplyvneniu dochádza tlakom a ťahom pri vytváraní kožnej riasy a vibrácii tkanív, ktorá vzniká v poslednej fáze Bowenovho pohybu. Väčšina miest, na ktorých je tento pohyb aplikovaný, je v tesnej blízkosti akupunktúrnych bodov, povrchových nervových zakončení a lymfatických ciev. Šetrný impulz vyvolaný Bowenovym pohybom vyvolá odozvu vo svaloch, úponoch, koži a podkoží, receptormi je impulz vedený do centrálnej nervovej sústavy a potom znovu späť do oblasti bezprostredne ovplyvňovanej, ale i do oblastí reflexne prepojených. Reťazovou reakciou sa odozva šíri, dochádza k lokálnym chemickým zmenám vnútorného prostredia organizmu, k lokálnym zmenám prekrvenia a výživy tkanív v dôsledku uvoľnenia spazmov vo svaloch, ktoré utláčali elementy cievneho a nervového systému, dochádza aj ku zlepšeniu svalovej funkcie. Konečným efektom býva vymiznutie bolestivého vnemu v problematickej oblasti a normalizácia funkcie svalu. Časté je aj psychické uvoľnenie.

Video o Bowenovej technike:

Bowenova technika pozitívne ovplyvní široké spektrum obtiaží, napríklad – bolesti hlavy, krížov, chrbáta, kĺbov, alergie, „zamrznuté“ rameno, tenisový lakeť, karpálny syndróm, problémy v panvovej oblasti, bolesti kolien, hallux valgus, kladivkové prsty, studené končatiny, skoliózy, rastové bolesti, koliky, zácpa, nadúvanie, zažívacie potiaže, nevoľnosti, nočné pomočovanie detí, neplodnosť, menštruačné potiaže, závrate, migrény, žlčníkové, pečeňové, obličkové potiaže, potiaže so spodnou čelusťou, trojklanným nervom, prostata, zhoršený odtok lymfy, nervozita, stres, hyperaktivita detí, zlepšenie celkovej kondície a imunity, pomáha pri post Covidovom syndróme. Výrazné pozitívne ovplyvnenie je možné dosiahnuť najmä v prípadoch kedy ešte nedošlo k štrukturálnym orgánovým zmenám.

Kontraindikácie: akékoľvek nedoliečené onkologické procesy, rakovina lymfatického systému, hlboká žilná trombóza, dva pohyby, ktoré sú kontraindikované len pre tehotné ženy

Cena: 60 min/40€,  90 min./50€

Máte záujem o naše služby?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.