Scroll to top
sk

Nič zlé sa nám nedeje

Business |
Pred tým ako k nám príde niečo úžasné býva obyčajne prechodové obdobie keď sa cítime ako by sme boli v tme alebo pod veľkým tlakom.
Pamätajte, že diamant prešiel cestu obrovských tlakov kým sa stal krásnym.
Pamätajte, že rastliny sa vyvíjajú zo semien v temnej pôde kým vyjdú na povrch.
V tom prechodovom čase je všetko chmúrne. Je čas zamyslieť sa čo nefunguje a prečo a čo s tým môžem robiť – niekedy aj s pomocou terapeuta.
Je neuveriteľné, že tá situácia prišla preto lebo tie „veci“ ešte nemám spracované. Musím ich najprv uvidieť, identifikovať a keď ich vidím môžem ich zmeniť. SME TU V ŠKOLE 🙂 Neprišli sme sem ako princezné – všetci mi dávajte pozornosť, noste mi jedlo a pekné šaty 🙂. Prišli sme sa sem učiť zmeniť to čo nefunguje v našich životoch.
Je neuveriteľné, že sa nám nič zlé nedeje a všetko sa deje z lásky. Mnohí sú nahnevaní a vinia Boha, dokonca začnú tvrdiť, že neexistuje (karmicky pohľad – vždy k nám príde situácia a ľudia, aby nám to všetko spolu pomohlo posunúť sa a vyriešiť nedoriešené v minulých životoch. Kocky sú hodené, žijeme následky minulých životov. Čo môžeme urobiť je: Od dnešného dňa budem lepším človekom. Tak si môžem vytvoriť lepšie podmienky pre ten budúci).
Je neuveriteľné, že všetci tí, s ktorými prídeme do kontaktu tu hrajú pre nás „divadlo“, aby nám pomohli.
Je neuveriteľné, že nám sa v živote nič zlé nedeje – deje sa len to čo mám „opraviť“. Nikto nám nič zlé nerobí, zlý človek neexistuje. Prišiel nám do života, aby nám pomohol veci uvidieť, zmeniť, aby sme mohli zosilnieť.
To kým teraz sme je vďaka všetkým tým situáciám, ktorými sme museli prejsť často s plačom a vdaka dlhotrvajúcim depresiám.
Je taký vtip, ktorý vlastne nie je vtip. Povedal mi ho môj učiteľ Živy. Má veľkú hĺbku:
Stretnú sa štyri duše a jedna hovorí: Ja by som sa chcela naučiť odpúšťať. Druhá povie: Ja budem tvoj manžel a budem ťa klamať. Tretia: Ja budem tvoja kamarátka a budem ti robiť podrazy a ohovárať ťa. Štvrtá: Ja budem tvoje dieťa a nebudem ťa poslúchať. Prídu na Zem a žijú tu také tragédie. 🙂
Niečo v podobnom slovazmysle tvrdí aj Dalajláma: „Život je zábava a vy žijete také tragédie.“
V dnešnej dobe je už normálne, ak je niekto v ťažkej situácii alebo si len nevie sám pomôcť v situácii v práci, s rodinou, priateľmi, vyhľadať pomoc.
Môže ísť o grafiku, na ktorej je text, v ktorom sa píše „WWW.TERAPIAMASAZ.SK“

Súvisiace články